Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Viva Magenta i Cudowny Beż - Kolory Roku 2023!

2023-01-03
Viva Magenta i Cudowny Beż - Kolory Roku 2023!

Viva Magenta - odcień karminowej czerwieni

Kolor Roku 2023 - według Pantone

Pantone wskazał kolor, który będzie nam towarzyszył w 2023 roku. Na podstawie analizy globalnych trendów wybrany został numer: 18-1750 czyli Viva Magenta! Według Wiceprezes Pantone, Laurie Pressman: "Viva Magenta reprezentuje dominujące pragnienie optymizmu, odporności, nieszablonowego myślenia i innowacji technologicznych, które mogą stworzyć lepszy świat".

Kolor ten, to nasycony odcień czerwieni z zimnym niebieskim akcentem. Inspirowany jest naturą. Ma symbolizować zacieranie się granicy między światem rzeczywistym, a wirtualnym. Jest odważny, dynamiczny, pozytywny i zachęca do działania.

Viva Magenta będzie królował nie tylko w modzie czy też kampaniach marketingowych. W postaci farb oraz dodatków przeniesiemy go do naszych wnętrz aby nadać im więcej pozytywizmu!

 

Kolor roku 2023 Pantone Viva Magenta

 

Cudowny Beż - promienny odcień beżu

Kolor Roku 2023 - według Dulux

Natomiast Dulux jako kolor roku 2023 wskazał odcień Cudowny Beż. Od wielu lat AkzoNobel łączy globalne trendy w język kolorów, tworząc Kolor Roku, który odpowiada nastrojowi chwili. Cudowny Beż reprezentuje promienny, naturalny odcień, który pozwala nam żyć w harmonii z przyrodą i wnosi poczucie magii natury do naszych domów. Na tej podstawie Dulux stworzył 4 palety kolorów: Kolory Natchnienia, Kolory Energii, Kolory Naturalne i Kolory Rytmu.

Kolory natchnienia to połączenie odcienia Cudownego Beżu i delikatnych zieleni, dzięki którym pomieszczenie wydaje się bardzo przytulne. Ta kompozycja kolorystyczna przepięknie współgra w elementami roślinnymi.

 

Dulux kolor roku 2023 Cudowny Beż Kolory natchnienia

 

Według AkzoNobel, producenta farb marki Dulux, paleta Kolory Energii nawiązuje natomiast do bioróżnorodności pola dzikich kwiatów. To połączenie Cudownego Beżu z barwami radosnymi i orzeźwiającymi, które stworzą w pomieszczeniu ciepłą i rodzinną przestrzeń, która jest zabawna i orzeźwiająca.

 

Kolor roku 2023 Cudny Beż Pomysł na pokój dziecięcy

 

Kolory Naturalne to połączenie delikatnego brązu wraz z Cudownym Beżem. Te odcienie polecamy do sypialni, aby stworzyć w niej komfortową i przytulną przestrzeń.

 

Beżowa sypialnia. Dulux cudowny beż Kolor roku Kolor na czasie

 

Kolory Rytmu to paleta barw, która ma zapewnić równowagę w domu. To połączenie jasnego błękitu z Cudownym Beżem. Te dwa połączone ze sobą odcienie polecamy do pokoju dziecięcego.

 

Pomysł na pokój dla chłopca beżowy

Pokój beżowy z niebieskimi dodatkami Dulux

 

A Ty który kolor wybierzesz? Jesteś zwolennikiem karminowej czerwieni czy ciepłych kolorów beżu. My proponujemy połączenie obu tych kolorów, chociażby w postaci dodatków! Co o tym myślisz? Napisz do nas i podziel się opinią.

 

Kolor roku 2023 viva magenta cudowny beż

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Wszystko sprawnie i szybko zgodnie z umową. Solidna firma i dobry kontakt.
2024-06-07
Wszystko zgodnie z planem
pixelpixel