Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze V-TAC

2020-07-29
Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze V-TAC

Zastanawiasz się nad zakupem nowoczesnej lampy wirusobójczej, ale nie jesteś pewien skuteczności jej działania? Interesuje Cię poznanie mechanizmu tego rodzaju urządzeń? Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze zawdzięczają swoją efektywność emitowaniu ozonu oraz promieniowania ultrafioletowego, które wyróżnia się długością fal zdolną do niszczenia bakterii, wirusów czy innych mikroorganizmów. Fale UV razem z ozonem modyfikują DNA lub RNA drobnoustrojów, zapobiegając w związku z tym ich dalszemu rozmnażaniu się. Warto zaznaczyć, że lampy ultrafioletowe skutecznie radzą sobie zarówno z dezynfekcją powietrza, jak i wody. Dzięki temu stosowane są nie tylko w domach, ale także wszystkich innych miejscach, gdzie liczy się kompleksowe zwalczanie wirusów oraz bakterii.

Efektywna lampa UV OZON V-TAC

Lampa bakteriobójcza marki V-TAC UV OZON to nowoczesne urządzenie emitujące ozon oraz światło o określonym spektrum ultrafioletowym. W jej centrum znajdują się dwie wymienne lampy o mocy 38W, które zapewniają sprawne działanie nawet przez ponad 6000 h. Co ważne, ten model lampy wirusobójczej sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach o powierzchni do 60 m². Biorąc pod uwagę szkodliwość fal UV i ozonu dla zdrowia ludzi oraz zwierząt, lampa została wyposażona w system opóźnienia uruchomienia wynoszący 10 sekund. Dodatkowo ma ona również sygnalizator dźwiękowy, który umożliwi Ci bezpieczne opuszczenie pomieszczenia. Cykl pracy lampy UV OZON V-TAC trwa jedynie 30 minut, pamiętaj jednak, aby po jego zakończeniu dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

 

Lampa wirusobójcza i bakteriobójcza

Dezynfekcja pomieszczeń z lampą UV OZON V-TAC

Biorąc pod uwagę dużą szkodliwość promieni UV czy ozonu, przed pierwszym użyciem wnikliwie zapoznaj się z instrukcją działania lampy wirusobójczej. Pozwoli Ci ona na właściwe użytkowanie lampy, przez co zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich domowników. Duża ekspozycja na fale UV może skutkować podrażnieniem skóry i uszkodzeniem spojówki, dlatego tak ważne jest, by w czasie pracy lampy w pomieszczeniu nie przebywał żaden człowiek bądź zwierzę. Dodatkowo światło emitowane przez lampę UV OZON V-TAC może powodować efekt starzenia, dlatego przed jej włączeniem usuń z pokoju cenne przedmioty, zwłaszcza te w ciemnym kolorze. Zapraszamy do naszego sklepu elektrycznego w Ostrołęce – z przyjemnością pomożemy Ci wybrać lampę wirusobójczą idealną dla Twoich potrzeb!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 431 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Wszystko na czas i zgodnie z oczekiwaniami
2024-03-03
Wszystko erfekcyjnie.
pixelpixel