Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Którą farbę olejną wybrać?

2023-08-17
Którą farbę olejną wybrać?

Lato to idealny czas na prace w domu i ogrodzie, w tym także na malowanie elementów z drewna, materiałów drewnopochodnych lub metalu. Jeśli zależy Ci przy tym nie tylko na ochronie powierzchni przed działaniem wody oraz promieni UV, lecz także na mocnym kryciu, zdecyduj się na farbę olejną. Jaką jednak wybrać? Która będzie najlepsza? My polecamy rozwiązania czterech cenionych na rynku producentów: Dekoral, Nobiles, Śnieżka oraz Hammerite. Czym one się różnią?

Farby olejno-alkidowe Dekoral EMAKOL STRONG

Jest to jedna z najlepszych farb olejnych do ogólnego stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Emalie Dekoral EMAKOL STRONG tworzą wyjątkowo elastyczną powłokę, zapewniając aż 5 lat ochrony powierzchni. Chronią je przy tym nie tylko przed działaniem wody i wilgoci, lecz także są odporne na wgniecenia i uderzenia. Poza tym w przypadku drewna możesz używać ich jako gruntoemalii. Wyróżnia je ponadto obniżona zawartość rozpuszczalników.

Jaką wybrać? Wzornik obejmuje 22 kolory i dwie opcje wykończenia - połysk lub mat.

Farba olejna Dekoral Emakol StrongFarba olejna Dekoral Emakol Strong paleta barw

Emalie olejno-ftalowe Nobiles

Produkty tej marki także z powodzeniem można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Jeśli więc zastanawiasz się, jaką farbę olejną wybrać do pomalowania drewna, stali, żeliwa czy też betonu lub tynku cementowo-wapiennego, emalie Nobiles mogą okazać się najlepszym wyborem dla Ciebie. Cechuje je wysoka elastyczność oraz zwiększona przyczepność do podłoża, a otrzymana dzięki powłoka jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Jaką wybrać? Do wyboru masz 23 kolory i 3 efekty dekoracyjne - półpołysk, połysk i mat.

 

Farba olejna Nobiles Ftalonal

Nobiles Ftalonal Farby olejne Paleta barw

 

Farby olejno-ftalowe Śnieżka SUPERMAL

Produkty z tej serii wyróżniają nie tylko żywe kolory i doskonałe krycie, lecz także zastosowanie modyfikowanej olejami roślinnymi w benzynie bezaromatycznej żywicy ftalowej. Poza tym farby olejno-ftalowe Śnieżka SUPERMAL są najlepsze pod kątem odporności na środki dezynfekujące. Tworzona dzięki nim powłoka jest ponadto trudno zapalna (klasa palności D-s1, d0). Pomalować nimi można drewno, materiały drewnopochodne, stal oraz żeliwo, a także tynki wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Jaką wybrać? W połysku dostępne są 24 kolory. Poza tym wzornik obejmuje 13 kolorów z matowym wykończeniem i jeden w półpołysku (biały).

Farba Śnieżka SUPERMAL paleta barw

Farby prosto na rdzę Hammerite

Te farby olejne będą najlepsze w przypadku metalowych powierzchni, na których pojawiła się rdza, choć oczywiście możesz zabezpieczyć nimi także zupełnie czyste elementy ze stali lub żeliwa. Po wcześniejszym zagruntowaniu możesz pomalować nimi także konstrukcje z metali nieżelaznych. To, co wyróżnia emalie Hammerite to przede wszystkim gęsta, tiksotropowa formuła, a także technologia DUALTECH, dzięki której emalia odpycha wodę i zapobiega powstawaniu rdzy.

Jaką wybrać? Wzornik obejmuje 17 kolorów z wykończeniem w połysku, 3 kolory matowe i 6 kolorów półmatowych. Poza tym dostępnych jest 9 kolorów z efektem młotkowym.

Hammerite paleta barw

Hammerite młotkowy paleta barw

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu zestawieniu już wiesz, która emalia to najlepsza farba olejna w Twoim przypadku. Bez względu jednak na to, którą markę wybierzesz, w naszym markecie budowlanym Centrum Targowa znajdziesz wszystkie powyższe emalie w różnych wariantach kolorystycznych i żadna Cię nie zawiedzie!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Wszystko sprawnie i szybko zgodnie z umową. Solidna firma i dobry kontakt.
2024-06-17
Sprawnie , szybko ,profesjonalnie !
pixelpixel