Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki agregat do domu wybrać: tradycyjny czy inwertorowy?

2023-01-05
Jaki agregat do domu wybrać: tradycyjny czy inwertorowy?

Agregat prądotwórczy to generator prądu, który wytwarza prąd wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci energetycznej lub występują częste przerwy w dostawie energii spowodowane np. wichurami i nawałnicami.

Agregat prądotwórczy sprawdzi się na budowie, działkach rekreacyjnych czy też w domkach letniskowych. Jest niezastąpiony w przypadku awarii zasilania w sklepach, aptekach, szpitalach. Jeżeli w kuchni mamy pełny zamrażalnik, a przerwa w dostawie prądu jest dosyć duża, także warto go użyć. 

W tym roku obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na agregaty, spowodowane toczącą się na Ukrainie wojną. Klienci kierują do naszego zespołu coraz więcej zapytań o funkcjonalności tych urządzeń oraz różnice między poszczególnymi modelami. Dzisiejszy artykuł jest kompleksową odpowiedzią na najważniejsze z nich:

Czym różni się agregat inwertorowy od tradycyjnego?

Zasada działania agregatu inwertorowego jest podobna do zwykłego. Jak każde urządzenie spalinowe, agregaty inwertorowe mają wbudowany silnik i prądnicę. Najważniejszym elementem konstrukcji, odróżniającym je od agregatów tradycyjnych jest falownik, inaczej zwany inwerterem. Wytwarza on czysty prąd, który następnie zamieniany jest na prąd stały. Oznacza to, że do takiego generatora prądu możemy podłączyć urządzenia wrażliwe na skoki napięcia. Falownik posiada funkcję automatycznej regulacji napięcia AVR, która dopasowuje napięcie wyjściowe falownika do wartości znamionowej silnika. Funkcja AVR wygładza wszystkie wahania napięcia zasilającego falownik, lecz nie podnosi napięcia wyjściowego ponad wartość napięcia zasilania.

Większość agregatów inwertorowych wyposażonych jest w regulator napięcia ‒  AVR. Dzięki temu, możemy do nich podłączyć urządzenia wrażliwe na skoki napięcia. Na pewno słyszeliście historie o sprzętach, takich jak telewizor, lodówka czy komputer, które uległy awarii podczas burzy. Nastąpiło to z powodu gwałtownych skoków napięcia. Taka sama sytuacja mogłaby zdarzyć się, gdyby domowy generator prądu nie posiadał regulatora napięcia ‒  AVR.

Agregaty inwertorowe sprawdzą się w każdym domu. Można do nich podłączyć urządzenia elektroniczne, takie jak komputery, lodówki, a nawet piece. Jeżeli jednak nie macie pewności czy posiadany przez Was rodzaj pieca będzie obsługiwał wybrany agregat – zapytajcie sprzedawcy. Nie warto ryzykować uszkodzenia urządzenia!

 

Agregat prądotwórczy smart


Agregat prądotwórczy do domu –  czym kierować się przy wyborze?


Przede wszystkim zadaj sobie najważniejsze pytanie, jakiego rodzaju urządzenia i o jak dużej mocy będzie ten agregat zasilał.

Przed dokonaniem zakupu generatora prądu zwróć uwagę na:

  • Moc - jak już wyżej wspomnieliśmy, podlicz moc urządzeń, które będzie zasilał agregat. Pamiętaj, że moc podłączonych do niego urządzeń nie może być wyższa niż moc znamionowa generatora. Najlepiej przyjmij zasadę, że moc znamionowa agregatu powinna być o około 20% większa niż moc podłączonych urządzeń. Agregaty najlepiej pracują, wykorzystując jedynie około 80% własnych możliwości. Nie zapomnij mocy sprzętów indukcyjnych pomnożyć przez dwa, ponieważ podczas rozruchu potrzebują dwa razy więcej prądu.
  • Zużycie paliwa ‒  im mniejszy pobór paliwa, tym agregat będzie dłużej działał na jednym zbiorniku i mniej wydasz za jego zakup
  • Zbiornik na paliwo ‒  im większy, tym lepszy! Nie będziesz musiał robić zbyt częstych przerw aby uzupełnić paliwo.
  • Warto także zwrócić uwagę na czas pracy agregatu na jednym zbiorniku paliwa oraz sprawdzić czy posiada funkcje dodatkowe takie jak np. czujnik niskiego poziomu paliwa, który zasygnalizuje nam, że czas uzupełnić jego zapas.

Agregat prądotwórczy tradycyjny czy inwertorowy- na który model się zdecydować?


To który model wybierzesz zależy nie tylko od ceny, ale także od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli potrzebujesz agregatu do domu to polecamy generator inwertorowy.  Jest cichszy, lżejszy oraz spala mniej paliwa. Wytwarzany przez niego prąd nadaje się do zastosowania w połączeniu z najbardziej wymagającymi odbiornikami takimi jak komputery, TV, ładowarki telefonów.


SMART365 – najlepiej sprzedający się agregat prądotwórczy w 2022 roku!


W naszym sklepie dostępne są różne modele agregatów prądotwórczych. Największym zainteresowaniem klientów w 2022 roku cieszyły się agregaty marki SMART365. Aktualnie w portfolio marki znajdują się także maszyny i urządzenia oraz szeroka lista akcesoriów do elektronarzędzi. Dzięki szerokiej palecie produktów i stabilnej jakości SMART365 zyskuje coraz większą rzeszę zadowolonych klientów oraz rozpoznawalność na rynku narzędziowym.

Zobacz naszą ofertę agregatów prądotwórczych >>>

Agregat Generator prądu Smart

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 434 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Ok!
2024-03-26
Bardzo szybka realizacja. Dziękuję.
pixelpixel