Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka pompa do studni będzie idealna do podlewania ogrodu?

2022-07-15
Jaka pompa do studni będzie idealna do podlewania ogrodu?

Każdy właściciel pięknego ogrodu doskonale wie, jak wspaniałe mogą być chwile spędzane na wypoczynku wśród zieleni – już samo przebywanie w otoczeniu natury działa kojąco i pozwala pokonać stres choćby po wymagającym dniu. Wszyscy posiadacze ogrodów wiedzą jednak, że zachwycającymi roślinami można cieszyć się wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio o nie zadbamy, regularnie je podlewając. W tym celu wielu z nas decyduje się na własną studnię oraz pompę do pobierania z niej wody – wybór wspomnianego urządzenia może natomiast okazać się trudny. Na co więc zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybór odpowiedniej pompy a głębokość studni

Przy wyborze pompy przede wszystkim musimy dobrać ją pod kątem rodzaju studni – niektóre urządzenia są bowiem przeznaczone do studni kopanych, inne zaś sprawdzają się w głębinowych. Chodzi zatem o głębokość otworu, dlatego jeśli posiadane przez nas zagłębienie sięga wyraźnie poniżej 8 metrów w głąb gruntu, powinniśmy zdecydować się na pompę głębinową. W przypadku płytszych studni wystarczy natomiast popularny model samozasysający (jak choćby STANLEY SXGP1300XFE). Ten ostatni nadaje się też do pompowania wody deszczowej gromadzonej w studni bądź w przeznaczonym do tego zbiorniku.

 

jaka wybrac pompe do studni

Ważne parametry pompy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem

Chociaż kluczową kwestią przy zakupie pompy jest głębokość studni, to istnieje także kilka innych, niezwykle istotnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę. Jednym z nich jest wydajność, a więc ilość wody, która może w danym okresie zgromadzić się w zagłębieniu. Urządzenie znacząco przewyższające możliwości studni tempem pompowania na godzinę będzie nie tylko nieekonomiczne, ale również może doprowadzić do zbytniej eksploatacji zbiornika. Oprócz tego bardzo istotną kwestią pozostaje też czystość wody – pompa powinna być dostosowana do ilości oraz rozmiarów zanieczyszczeń. Jeżeli więc drobiny są duże, należy postawić na urządzenie przeznaczone w szczególności do brudnej wody, a zatem radzące sobie np. z osadami do 25 mm średnicy (jak EGA FORESTER).

Pompa zatapialna do czystej wody VANDER VP708

Dodatkowe udogodnienia pomp do podlewania ogrodu

Jeżeli dopilnowaliśmy, by pompa do podlewania roślin ogrodowych była odpowiednio dopasowana do specyfiki studni, możemy przyjrzeć się także dodatkowym udogodnieniom. Wśród funkcjonalności urządzeń, zależnie od modelu, znaleźć można bowiem m.in. wyłącznik pływakowy redukujący ryzyko przegrzania albo rękojeść do wygodnego przenoszenia. W sklepie z narzędziami Centrum Targowa w Ostrołęce dysponujemy zaś bardzo szerokim wyborem pomp, spośród których każdy Klient wybierze model dla siebie; w razie potrzeby zapewniamy też pomoc w znalezieniu idealnej opcji. Zapraszamy do sprawdzenia asortymentu!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 434 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Wszystko zgodnie z planem
2024-03-03
Wszystko erfekcyjnie.
pixelpixel