Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zaimpregnować drewno z produktami LuxDecor?

2023-09-01
Jak zaimpregnować drewno z produktami LuxDecor?

Drewniana pergola, domek narzędziowy czy też okna i drzwi prezentują się o wiele szlachetniej niż te wykonane z PVC lub aluminium. Drewno jest jednak materiałem podatnym na działanie zarówno deszczu czy promieni UV, jak również bakterii, grzybów, pleśni oraz wielu różnych szkodników. Jak zatem impregnować drewno, by możliwie długo cieszyć się jego doskonałym wyglądem? Jakie produkty wybierać do impregnacji? Godne polecenia są z pewnością preparaty marki LuxDecor.

Impregnaty

LuxDecor swoje impregnaty produkuje na bazie żywicy akrylowej, zapewniając przy tym wysoką zawartość wosków naturalnych. Łatwo rozprowadza się je pędzlem, nie kapią w trakcie malowania i nie wymagają rozcieńczania - są więc praktycznie gotowe do użytku. Co istotne, produkty te zapewniają aż 4 lata ochrony, tworząc hydrofobową powłokę i tym samym skutecznie chroniąc drewno nie tylko przed działaniem wody, lecz także grzybów i pleśni. Poza tym nadają powierzchni wybrany kolor, zachowując jednocześnie widoczne usłojenie.

Jak impregnować drewno impregnatami LuxDecor?

Wystarczy nałożyć pędzlem dwie warstwy produktu wzdłuż usłojenia, gdy na zewnątrz jest przynajmniej +6°C. Przed impregnacją powierzchnię należy oczyścić ze starych powłok oraz innych zabrudzeń, a także zadbać o to, by była ona sucha. Poniżej udostępniamy film instruktażowy producenta.

 

Lakiery

Kolejnym produktem marki LuxDecor do impregnacji drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń są wodorozcieńczalne, bezbarwne lakiery nadające dodatkowo połysk lub satynowe wykończenie. Wyróżnia je fakt, że są to produkty szybkoschnące, a powstała powłoka jest wysoce odporna na działanie wody, alkoholi oraz środków myjących. Poza tym impregnacja drewna lakierami LuxDecor pozwala dodatkowo zabezpieczyć drewniane przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak impregnować drewniane powierzchnie z pomocą lakierów LuxDecor? Lakierować drewniane powierzchnie produktami LuxDecor można przy temperaturach od +10°C do +25°C. Przy pomocy pędzla lub wałka nałożyć należy dwie warstwy wzdłuż usłojenia. Zaleca się także szlifowanie międzywarstwowe.

Lakierobejce

W przeciwieństwie do lakierów pozwalają one nadać powierzchni nie tylko odpowiednie wykończenie, lecz także zabarwić ją na wybrany kolor bez zakrywania usłojenia. Dodatkowo lakierobejce LuxDecor wykazują wysoką odporność na działanie promieni UV oraz wodę, a także zawierają dodatki, które przeciwdziałają lepieniu się.

Jak impregnować drewniane elementy lakierobejcami LuxDecor? Jeśli zależy nam na dobrej widoczności słojów, wystarczy nałożenie pędzlem 1-2 warstw wzdłuż usłojenia. Każda kolejna warstwa zapewni jeszcze większy połysk i intensywność koloru, lecz będzie jednocześnie coraz bardziej zakrywać słoje. Impregnacja powinna być przeprowadzana przy min. +6°C, a między kolejnymi warstwami zaleca się przetarcie powierzchni papierem ściernym.

Warto mieć ponadto na uwadze, że wśród produktów LuxDecor dostępne są również emalie akrylowe do wewnętrznego i zewnętrznego stosowania, a także bejce do dekoracyjnego barwienia elementów drewnianych we wnętrzach. Jak impregnować drewno, to tylko z produktami LuxDecor kupionymi w Centrum Targowa!

 

Produkty do drewna LUXDECOR bejca lakierobejca impregnat

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Wszystko ok
2024-06-17
Sprawnie , szybko ,profesjonalnie !
pixelpixel