Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak uszczelnić okna?

2023-09-28
Jak uszczelnić okna?

O ile latem możemy zupełnie przeoczyć problem, tak zimą szybko i to na własnej skórze odczujemy chłód we wnętrzach. Oczywiście dom czy mieszkanie warto wietrzyć przez cały rok, jednak nieszczelne okna to zbyt duże straty energii cieplnej, a co za tym idzie, zupełnie niepotrzebnie zawyżone rachunki za ogrzewanie. Jak więc uszczelnić okna i uniknąć kosztownej wymiany stolarki? Czy można to zrobić bez wzywania fachowca? W dzisiejszym artykule udowodnimy, że jest to możliwe i to za naprawdę niewielkie pieniądze!

Samoprzylepne uszczelki do okien i drzwi

To tani, prosty i jakże skuteczny sposób, aby samodzielnie uszczelnić okna - zarówno te z PVC, jak i te drewniane. Na rynku dostępnych jest wiele samoprzylepnych uszczelek z różnych materiałów, jednak my polecamy przede wszystkim produkty marki SCLEY, TESA oraz BORAMAX. Wszystkie są niezwykle proste w montażu i jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Poza tym mają one różne profile, więc bez problemu można dopasować je do wielkości szczeliny, przez którą ucieka z wnętrza ciepłe, a wlatuje do niego zimne powietrza. Ich prawidłowe rozmieszczenie między ościeżnicą a ramą wewnętrzną pozwoli więc znacząco podnieść komfort termiczny w danym pomieszczeniu.

Gumowe uszczelki samoprzylepne tesamoll®

Produkty te pozwalają uszczelnić okna i drzwi nawet na 8 lat i nadają się - w zależności od profilu uszczelki – do szczelin o szerokości od 1 mm do nawet 7 mm. Ponieważ wykonane zostały ze spienionego EPDM cechują się optymalną elastycznością nawet w bardzo wysokich i niskich temperaturach, a także odpornością zarówno na działanie promieni UV, jak również wilgoci. Co więcej uszczelki z serii tesamoll® dostępne są nie tylko w kolorze biały, lecz także brązowym, co z pewnością ucieszy posiadaczy okien drewnianych bądź PCV o drewnopodobnym wyglądzie.

uszczelki do drzwi i okien scley

Gumowe uszczelki samoprzylepne SCLEY

To kolejny elastomerowy produkt pozwalający skutecznie uszczelnić okna lub drzwi. Dostępność różnych profili pozwala niwelować przeciągi będące skutkiem naprawdę drobnych szczelin, jak również tych, których szerokość sięga 7 mm. Uszczelki SCLEY również są wysoce elastyczne bez względu na panujące wewnątrz czy na zewnątrz temperatury, a także odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Marka ta także oferuje warianty białe oraz brązowe, by jeszcze lepiej dopasować produkt do indywidualnych potrzeb. Poza tym, dla większej wygody, w opakowaniu, zamiast jednej długiej, dostępne są dwie uszczelki o długości trzech metrów.

Piankowe uszczelki samoprzylepne BORAMAX

Jest to najtańszy produkt w naszym zestawieniu choć równie efektywny co oba pozostałe. Piankowe uszczelki marki BORAMAX dostępne są w różnych grubościach, od 5 mm do 18 mm, oraz w różnych szerokościach - od 9 mm do 12 mm. Ponieważ wykonane zostały z poliuretanu także są bardzo elastyczne i odporne na działanie czynników zewnętrznych, pozwalając skutecznie uszczelnić różnej wielkości szczeliny w stolarce. Bez względu jednak na to, czym będziemy koniec końców uszczelniać okna, przed montażem musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu ramy oraz ościeżnicy z brudu, a w przypadku modeli drewnianych, także z odpryskującej farby.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem,szybka wysyłka. Polecam.
2024-07-12
Rewelacja
pixelpixel