Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grzejnik olejowy czy konwektorowy?

2023-11-25
Grzejnik olejowy czy konwektorowy?

W większości mieszkań i domów funkcjonują systemy grzewcze, dzięki którym jesienią i zimą w pomieszczeniach panuje optymalna temperatura. Bywa jednak tak, że okazują się one niewystarczające lub nie odpowiadają na konkretne zapotrzebowanie użytkowników danej przestrzeni. Co możemy zrobić w sytuacji, kiedy chcemy zyskać dodatkowe źródło ciepła? Wówczas dobrym pomysłem są grzejniki olejowe lub konwektorowe. Na jaki model się zdecydować i jakie są zalety poszczególnych rozwiązań? Zapraszamy do lektury, z której dowiecie się więcej na temat obydwu typów urządzeń.

Modele olejowe

Zacznijmy od grzejnika olejowego. Jest to urządzenie elektryczne, które wypełnione jest cieczą. Nagrzewający się olej, po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, zaczyna oddawać ciepło, podnosząc temperaturę w danym pomieszczeniu. Grzejniki tego rodzaju przez wiele godzin zapewniają komfortową temperaturę w pokoju. Modele olejowe posiadają zazwyczaj wbudowany termostat, który pomaga w kontrolowaniu pracy urządzenia. Grzejniki olejowe są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, posiadają też kółka ułatwiające transport, który jednak może być dla niektórych problematyczny ze względu na wysoką wagę urządzenia wypełnionego cieczą.

Cicha praca to kolejna zaleta modeli olejowych. O czym jeszcze warto wiedzieć przed zakupem grzejnika olejowego i kto może najbardziej skorzystać na inwestycji? Urządzenia najczęściej wykorzystuje się do ogrzania większych powierzchni oraz w miejscach, gdzie możemy sobie pozwolić na stopniowe podnoszenie temperatury.

 

Grzejnik olejowy czy konwektorowy

Grzejniki konwektorowe

Grzejniki konwektorowe to natomiast urządzenia, które szybko i efektywnie ogrzeją przestrzeń. Działają one w oparciu o technologię zasysania i ogrzewania powietrza, które natychmiast jest oddawane do pomieszczenia. Konwektorowe modele to skuteczny sposób na błyskawiczne ocieplenie pokoju i rozwiązanie w sam raz dla osób, które poszukują metod na ogrzanie niewielkich pomieszczeń, w tym łazienki. Rozważając zakup grzejnika konwektorowego musimy pamiętać o tym, że efekt pracy urządzenia nie jest długotrwały. Po jego wyłączeniu, temperatura w pomieszczeniu może gwałtownie spadać. Będzie to jednak idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka doraźnego ogrzania.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Wszystko zgodnie z planem
2024-05-27
Ok
pixelpixel