Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drewnochron czy Lazura Polski Klimat V33?

2023-08-24
Drewnochron czy Lazura Polski Klimat V33?

Samodzielnie stawiasz domek narzędziowy? A może chcesz odnowić meble ogrodowe lub drewnianą pergolę na tarasie? Do wyboru masz wiele różnych preparatów ochronnych do drewna pozwalających dodatkowo nadać mu interesujący Cię kolor. Spośród impregnatów polecamy m.in. Drewnochron. Jeśli chodzi natomiast o lazury, bardzo dobrym wyborem będzie np. ta z serii Polski Klimat marki V33. Co będzie jednak lepsze w Twoim przypadku – impregnat Drewnochron czy lazura Polski Klimat od V33? Jakie jest zastosowanie obu tych produktów? Czy różni je coś jeszcze?

 

azura-ochronna-v33-polski-klimat

 

Ochrona drewna

Oba produkty zapewniają ochronę zabezpieczonego nimi drewna nawet przez 7 lat od ostatniego malowania, w zależności od warunków eksploatacji. Pod tym kątem odpowiedź na pytanie “Drewnochron czy lazura Polski Klimat od V33?” nie będzie więc prosta. Pierwszy produkt to impregnat, który głęboko wnika w strukturę drewna, bardzo dobrze je konserwując i wzmacniając jego trwałość. Jego zastosowanie ma przyczynić się jednak do ochrony pomalowanych nim powierzchni nie tylko przed promieniowaniem UV czy niszczącym działaniem wody, grzybów lub pleśni, lecz także przed szkodnikami. Drugi produkt jest natomiast środkiem na bazie żywic alkidowych, który dzięki dodatkowemu filtrowi UV Protect 35 tworzy na malowanych powierzchniach specjalną powłokę hydrofobową, odporną dodatkowo na działanie promieni słonecznych, a także grzybów i glonów. Poza tym powstała powłoka jest wysoce elastyczna, nie łuszczy się i nie pęka z czasem, dostosowując się do cały czas pracującego drewna. Zastosowanie lazury ma zabezpieczać też powierzchnie przed różnymi zabrudzeniami, także tymi tłustymi.

Drewnochron konta Lazura Polski Klimat V33

Estetyka i nadawanie koloru

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać - Drewnochron czy lazurę Polski Klimat od V33, musisz wziąć pod uwagę także względy estetyczne. Impregnat pozwala zachować naturalną strukturę drewna, nadając mu wyłącznie kolor, o ile nie zdecydujesz się na jego bezbarwny wariant. Warto mieć przy tym na uwadze, że pozwala on jedynie nadać drewnu oczekiwany odcień, więc ostateczny efekt zależeć będzie przede wszystkim od pierwotnej barwy desek lub kantówek. Zastosowanie środka z serii Polski Klimat pozwoli natomiast nie tylko zabarwić drewno na wybrany kolor, lecz także stworzyć powłokę podobną jak w przypadku lakieru lub lakierobejcy. Z tego względu należy wziąć też pod uwagę, że przy kolejnym odnawianiu danej powierzchni starą powłokę trzeba będzie najpierw usunąć. Przy impregnacie nie ma takiej potrzeby.

Zastosowanie

To, czy wybierzesz Drewnochron czy lazurę Polski Klimat marki V33, zależy w dużej mierze od tego, co chcesz zabezpieczyć lub odnowić. Środki na bazie żywic alkidowych polecane są wyłącznie do heblowanego drewna, z wyjątkiem drewna tłustego oraz zawierającego antyoksydanty. Drewnochron zastosowanie znajduje jako impregnat także w przypadku desek i kantówek, które nie zostały poddane jakiemukolwiek szlifowaniu. Nie można używać go jednak wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Co będzie zatem lepsze – Drewnochron czy lazura Polski Klimat od V33? Wszystko zależy od zastosowania oraz tego, jaki efekt wizualny chcesz uzyskać.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 431 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Ok!
2024-05-03
Wszystko na czas i zgodnie z oczekiwaniami
pixelpixel