Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto kupić traktorek ogrodowy?

2023-05-08
Czy warto kupić traktorek ogrodowy?

TRAKTORKI KOSIARKI TROY-BILT

W naszej ofercie pojawiły się traktorki do koszenia trawy marki TROY-BILT. Chcemy Ci przybliżyć tę markę, a także przedstawić zarówno zalety, jak i wady tych urządzeń, tak, abyś sam był w stanie zdecydować czy warto zakupić traktorek ogrodowy.

O FIRMIE TROY-BILT

Firma TROY-BILT istnieje od 1937 r. Swoją przygodę z produkcją zaczęła od wprowadzenia do sprzedaży pierwszej glebogryzarki do użytku domowego. Teraz oferuje pełną linię produktów, która obejmuje: traktorki ogrodowe, kosiarki, glebogryzarki, odkurzacze i rozdrabniacze do liści, piły łańcuchowe, a nawet odśnieżarki. TROY-BILT produkuje niezwykle wytrzymałe i niezawodne urządzenia do użytku na zewnętrznego, od lat zyskując uznanie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

Traktorek koszący trawę Kosiarka ogrodowa

 

CZY WARTO KUPIĆ TRAKTOREK OGRODOWY?

Traktorek do koszenia trawy nie należy do najtańszych sprzętów. Ceny tych maszyn kształtują się od tysięcy złotych, nawet do dwudziestu tysięcy. Warto zatem na spokojnie, w domowym zaciszu, przeanalizować wszystkie wady i zalety traktorków, tak, aby mieć pewność, że naprawdę będziemy z niego korzystać. Traktorek koszący to urządzenie dla właścicieli dużych działek i pól powyżej 10-15 arów. Do koszenia można użyć także robota koszącego. Kosiarki samojezdne nie mogą jednak stracić zasięgu i muszą wrócić do stacji ładującej. W praktyce oznacza to, że dostępne na rynku modele mają z reguły zasięg tylko do 10 arów. Taką powierzchnię można także skosić kosiarką elektryczną lub spalinową, jednak przy 25 czy 40 arach nie będzie to już łatwe zadanie. Dlatego właściciele wielkopowierzchniowych działek powinni przemyśleć wszystkie za i przeciw takiemu zakupowi. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, poniżej opiszemy zarówno zalety, jak i wady traktorków koszących.

 

Traktorki Kosiarki Ogrodowe

 

JAKIE ZALETY MA TRAKTOREK KOSZĄCY?

  • Moc - dzięki potężnym silnikom, traktorki umożliwiają łatwe koszenie na każdym rodzaju terenu, nie przeszkodzi im trawa, pnącza, ani gałązki.
  • Możliwość regulacji wysokości koszenia - co pozwala dostosować cięcia do indywidualnych potrzeb.
  • Szerokość koszenia - wynosi najczęściej od 90 do 125cm, co umożliwia wykoszenie dużej szerokości trawnika jednym przejazdem.
  • Zasięg - Traktorki koszące, to wytrzymałe maszyny, które sprawdzą się na każdym dużym terenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych kosiarek nie ogranicza ich nic - ani długość przewodu, ani pojemność akumulatora.
  • Wielofunkcyjność - Traktorek ogrodowy może służyć nie tylko do koszenia trawy, jeżeli dokupisz do niego kilka dodatkowych części, poza sezonem możesz zamienić go w pług śnieżny, glebogryzarkę czy piaskarkę. Dodatkowy hak z tyłu maszyny, także pozwoli zaczepić dodatkowe elementy. Dzięki temu rozsiejesz nasiona, rozpylisz opryski lub zbierzesz liście z ogrodu. Komfort, wygoda i zaoszczędzony czas - jeżeli posiadasz traktorek koszący, nie musisz już kosić trawy, popychając kosiarkę przed sobą. Możesz po prostu wsiąść do traktorka i zacząć jeździć. Dzięki temu czasochłonna do tej pory praca zmieni się w przyjemność i pozwoli zaoszczędzić Ci naprawdę wiele czasu!

 

Kosiarka Traktorek

 

JAKIE WADY MA TRAKTOREK KOSZĄCY?

  • Cena - jak już wcześniej wspomnieliśmy, ceny traktorków są kilkanaście razy wyższe od tradycyjnych kosiarek np. ceny traktorków koszących TROY-BILT kształtują się w przedziale od 10 do 20 tyś. zł. Jest to dosyć duży wydatek, nad którym warto się zastanowić.
  • Serwisowanie - Traktorek koszący posiada silnik, noże koszące, paski napędowe kół i noży, opony i akumulator. Do prawidłowego działania potrzebuje także benzyny, oleju i filtrów. Oznacza to, że koszty serwisowania takiej maszyny będą dużo wyższe niż zwykłej tradycyjnej kosiarki do trawy.
  • Emisja spalin - Nie zapomnij, że traktorek to urządzenie potrzebujące paliwa, tym samym emituje spaliny, szkodliwe dla środowiska.
  • Gabaryty - Traktorek koszący to maszyna o dosyć dużych gabarytach i na jej drodze, może pojawić się dużo przeszkód takich jak: krzewy i małe drzewa, które trzeba będzie objeżdżać na 2-3 razy, a nawet cofać. Może zdarzyć się także, że szerokość traktorka nie pozwali przejechać między roślinami.

 

Traktorek koszący Kosiarka Traktorek


Jeżeli po przeanalizowaniu wszystkich zalet i wad, dotyczących zakupu traktorka koszącego trawę, zdecydujesz się na zakup, polecamy Ci traktorki ogrodowe renomowanej, amerykańskiej marki TROY-BILT, a ich ofertę obejrzysz poniżej.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 422 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
Bardzo szybka realizacja. Dziękuję.
2024-01-08
Zakupy i obsługa super
pixelpixel